Vertellingen “Over Gestel gesproken” voor inwoners van Gestel of andere belangstellenden

Vorig jaar zijn we begonnen met het houden van de vertellingen Over Gestel gesproken. De reacties van de deelnemers waren positief, dus wil de heemkundevereniging in 2025 starten met tweemaal een cyclus van vier vertellingen. De 4 vertellers zijn leden van de heemkundevereniging. Elke vertelling vindt plaats op een andere locatie in het dorp.
De globale opzet van elke ochtend is: een vertelling, gelegenheid tot vragen  en een korte wandeling.

We bieden de volgende vertellingen:

  • Gestel in de tijd van de prehistorie en de romeinen t/m de volle middeleeuwen; door Piet van Dijk
  • De groei van Gestel van 1200 na Chr. tot nu; door Thijs Braam
  • De instituten Ruwenberg, Beekvliet en Instituut voor Doven; door Jan Spit
  • De ontwikkeling van het centrum van Gestel van 1200 na Chr. tot nu; door Jan Veenman

De eerste cyclus vindt plaats op de zaterdagen 8, 15, 22 en 29 maart 2025 van 9.00 tot 12.00 uur. De tweede cyclus op de zaterdagen 4, 11, 18 en 25 oktober 2025

De kosten voor deelname zijn € 30 totaal voor de 4 vertellingen, met inbegrip van koffie en thee. Aan het eind krijg je een samenvatting. De groep deelnemers bestaat uit maximaal 15, waarbij de volgorde van inschrijving geldt. GeĂ¯nteresseerden kunnen zich uitsluitend via mail opgeven bij: vertellingen@deheerlijkheidherlaar.nl

Zijn de vertellingen voor 2025 volgeboekt? Dan plaatsen we je op de wachtlijst voor 2026.

Heb je vragen over de aanmelding of over de opzet van de vertellingen, dan kun je je via mail wenden tot:  vertellingen@deheerlijkheidherlaar.nl.

Scroll naar boven